Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Online Bankacılık

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Online Bankacılık

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Online Bankacılık 2017 adlı bu konuda çek, hesap, bakiye sorgulama ve hesap açma yollarını öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Online Bankacılık -Kuruluş tarihi Osmanlı tarihine kadar uzanan T.C. Ziraat Bankası; ülkemizdeki en önemli ve değerli kamu bankalarından birisidir. 24.000’e yakın personeli ve 1400 adet şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Birlikte iş birliği yaptığı ve bünyesinde bulunan  Ziraat Katılım Bankası ile katılım bankacılığında da kendini göstermektedir. T.C. Ziraat Bankası; bugün özellikle Türkiye ‘nin en büyük ve hatrı sayılır bankaları arasında yer almaktadır.

Son dönemlerde teknolojik gelişmeye uyum sağlayarak,  Ziraat Bankası da kendini yenilemiştir. İnternet döneminin sunmuş olduğu internet bankacılığına da çok çabuk ayak uyduran T.C. Ziraat Bankası; kendi ATM ve şubelerinden yapılabilecek çoğu işlemini , internet bankacılığı üzerinden yapılmasına da olanak sunmaktadırtadır.

Ziraat Bankası internet bankacılığı; hiç bir Ziraat Bank şubesine gitmeden, bulunduğunuz herhangi bir ortamdan, 7×24 bankacılık işlemlerini güvenli ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz hizmet alanıdır. T.C. Ziraat Bankası internet bankacılığı aracılığıyla yapabileceğiniz işlemlerden  örnek vermek gerekirse; Ziraat Bank hesabınıza giriş, hesap hareketlerinizi kolaylıkla görüntüleme, yaptığıız ödemelere dair dekont alma,  hızlı bir biçimde hesap açma – kapama,  Çek – Risk sorgulama, çeşitli para transferleri, kredi kartı ve kredi işlemleri (borç ödeme, kredi kartı limitini artırım, oluşturabilecek sanal kart, hesap kesim tarihini belirleme ve değiştirme, vs.), birden fazla yatırım işlemi, oturduğunuz yerden bir kaç adımla yapılabilecek ödemeler ( elektrik,su,doğalgaz faturaları, borçlar, bankayla anlaşmalı diğer kurum ödemeleri), döviz alış satış konusundaki işlemleri ve bir çok ihtiyacınız olan başvuruyu internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası internet bankacılığını  hemen kullanabilmeniz için; size ait hesabınızın internet bankacılığı başlığı altında yani sistemde tanımlı olması ve T.C Ziraat Bankası  internet bankacılığı şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer gerekli olan bu işlemleri daha önce yapmadıysanız fakat Ziraat Bankası müşterisiyseniz; Ziraat Bankası‘nın  web site adresi olan www.ziraat.com.tr adresi aracılığıyla internet bankacılığı online başvurubölümünden gerçekleştirebilir ya da Ziraat Bankası hesabınızın olduğu herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden de internet bankası şifre alma işlemini yapabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi olmadığınız takdirde; öncelikle hesap açtırmak için Ziraat Bankası şubesine gittiğinizde, Ziraat Bankası internet bankacılığını da kullanmak istediğinizi dile getirmeniz yeterli olur. T.C Ziraat Bankası ‘nın internet bankacılığı ortamından ve uygulamasından bahsetmek gerekirse; size ait müşteri numaranız ile birlikte edinmiş olduğunuz internet bankacılığı şifresini; Ziraat Bankası ‘nın internet bankacılığı web adresindeki ( www.ziraat.com.tr )  ilgili noktalara doğru ve eksiksiz bir biçimde yazdıktan sonra, hesabınıza ve sizin bilgilerinizle bankada tanımlı cep telefonuna gelen güvenlik  kodunu girmeniz gerekmektedir. Size ulaştırılan bu kodu da  girdiğinizde, artık internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz. Ziraat internet bankacılığı üzerinden kredi notu sorgulama ve çek sorgulama işlemlerini de yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın